تبدیل موتورسیکلت های انژکتور به کاربراتور توسط خریداران

به گزارش خبرخودرو، موتورسیکلت یکی از وسایلی است که این روزها جزئی از زندگی بسیاری از شهروندان شده به طوریکه با آن امرار معاش می کنند. اما به اعتقاد رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران با تغییراتی که در تولید موتورسیکلت رخ داده مشکلاتی در این بخش بوجود آمده است.

محمد خادم منصوری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو، در خصوص تمایل مردم به استفاده از موتورهای کاربراتور اظهار داشت: متاسفانه عدم توجه به زیرسازی مناسب برای تولید موتورسیکلت و همچنین عدم مشورت با فعالان آگاه، گاها شاهد تصمیمات نادرستی مانند تولید موتورهای انژکتور به جای کاربراتور هستیم که مشکلاتی را به همراه دارد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر به دلیل کمبود قطعات موتورهای انژکتور و معضلاتی که مردم برای تامین قطعات آن دارند، باعث شده مردم موتورهای انژکتوری را تبدیل به کاربراتوری کنند.

وی گفت: قطعه سازان داخلی قطعاتی مانند گلگیر، زین، اگزوز و قطعات ظاهر موتورسیکلت را تولید می کنند اما موتور این دستگاه وارداتی است و در داخل کشور امکان تولید این مدل را نداریم البته با توجه به واردات موتور، موتورسیکلت های کاربراتور دست تعمیر کاران برای تبدیل موتورهای انژکتور حتی تا پایان سال ۹۸ باز است.

منصوری خاطرنشان کرد: سیاست هایی که درحوزه موتورسیکلت اتخاذ می شود بدون مشاوره با فعالان آگاه در این زمینه صورت می پذیرد و گاها شاهد ارائه آمار و ارقام نادرستی در زمینه موتورسیکلت هستیم که عنوان می شود آلایندگی هر موتورسیکلت برابر با ۷ خودرو است در حالی که این آمار در خصوص موتورسیکلت های با عمر بیش از ۱۵ سال صادق است نه همه موتورسیکلت ها.

وی با تاکید بر اینکه حتی تولید کنندگان موتورسیکلت نیز تمایلی به افزایش آلودگی هوا ندارند گفت: چنانچه مدیران خواهان پیشبرد اهداف کیفی در زمینه موتورسیکلت هستند باید با انجمن موتورسیکلت مشورت داشته باشند زیرا همه به دنبال هدفی واحد و کاهش آلودگی هوا و بهبود شرایط زیست محیطی هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران در خصوص افزایش قیمت موتورسیکلت طی چند ماه اخیر گفت: متاسفانه قیمت ها متاثر از نوسانات نرخ ارز افزایش ۱۰ تا ۵۰ درصدی یافت اما حتی با وجود کاهش نرخ ارز در همان رنج قیمتی ثابت ماند لذا نهادهای نظارتی باید با دقت بیشتر بر بازار نظارت داشته باشند و با استفاده از تجربیات فعالان با تجربه در این حوزه در متعادل سازی قیمت ها مجدانه تلاش کنند.

وی گفت: با توجه به آنکه قیمت موتور سیکلت را سازمان حمایت مشخص می کند لذا باید با اطلاعات درست از وضعیت بازار و میزان و نوع تقاضای بازار اقدام به تعیین قیمت کنند و همچنین نهادهای نظارتی نیز نظارت داشه باشند تا بازار موتورسیکلت متلاطم نشود.

محمد خادم منصوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر طبق روال هر سال با توجه به آغاز فصل سرد سال شاهد رکود در بازار موتورسیکلت هستیم که این شرایط تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مجدانه از مسئولین و تصمیم گیران خواهش مندیم در خصوص موتورسیکلت های برقی عجولانه و غیرکارشناسانه تصمیم گیری نکنند زیرا موتورسیکلت های ۴ میلیون تومانی مطلقا کیفیت ندارد و شهروندان چنانچه خواهان موتورسیکلت های برقی هستند باید موتورهای بالای ۱۵ میلیون تومانی خریداری کنند تا جوابگوی نیاز آن ها باشد البته از مسئولان نیز خواهش میکنیم در خصوص ارائه خدمات پس از فروش نیز تمهیداتی بیاندیشند تا مردم با مشکلی روبه رو نشوند.

منبع: وب‌سایت خبرخودرو