داج چلنجر SRT هلکت Redeye روانه خط تولید شد

داج چلنجر SRT دیمن به لطف استایل عضلانی خود و پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری سوپرشارژردار که قدرت ۸۴۰ اسبی و گشتاور ۱۰۴۲ نیوتون متری دارد از محبوبیت فوق‌العاده‌ای بین طرفداران برخوردار است؛ اما متأسفانه این خودرو تنها به تعداد محدود تولید شد و دیگر نمی‌توان آن را به‌صورت صفرکیلومتر از کارخانه خریداری نمود.

اگرچه خداحافظی با دیمن سخت است اما داج بیکار ننشسته و اقدام به تولید اولین نمونه‌ی چلنجر SRT هلکت Redeye 2019 کرده است. این خودروساز آمریکایی می‌گوید Redeye تحت تأثیر دیمن بوده و پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری آن بسیاری از ویژگی‌های دیمن را داراست.

از جمله ویژگی‌های اصلی پیشرانه می‌توان به سوپرشارژر ۲.۷ لیتری، پیستون‌های قوی‌تر، سیستم تزریق سوخت مخصوص و سیستم روان کنندگی ارتقا یافته اشاره کرد. اگرچه چلنجر SRT هلکت Redeye پیشرانه‌ی مشابهی با دیمن دارد اما قدرت آن ۷۹۷ اسب بخار و گشتاورش هم ۹۵۷ نیوتون متر می‌باشد. البته فاصله‌ی بین دو خودرو زیاد نیست زیرا دیمن هم تنها ۸۰۸ اسب بخار قدرت و ۹۷۲ نیوتون متر گشتاور در زمان استفاده از سوخت با اکتان ۹۱ دارد.

از نظر پرفورمنس، Redeye می‌تواند تنها در عرض ۳.۴ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و سقف سرعت ۳۲۶ کیلومتر در ساعت را ثبت نماید. داج می‌گوید این خودرو مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۰.۸ ثانیه و با سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت طی می‌کند.

این آمار و ارقام برای خودرویی که قیمت پایه‌ی ۶۹۶۵۰ دلاری دارد کاملاً احساس‌برانگیز است. البته باید گفت به این قیمت باید ۱۷۰۰ دلار مالیات خودروهای پرمصرف و ۱۳۹۵ دلار هزینه‌ی تحویل را نیز اضافه نمود.

از طرف دیگر دیمن را داریم که قیمت پایه‌ی ۸۴۹۹۵ دلاری داشته و البته پیدا کردن آن با این قیمت تقریباً غیرممکن است. با تمامی این تفاسیر، چلنجر SRT هلکت Redeye پرفورمنسی مشابه دیمن را با ۱۳۳۴۵ دلار کمتر ارائه می‌کند.

منبع: وب سایت pedal.ir