گرین GT LMPH2G اولین خودروی هیدروژنی لمانز

کلاس LMP1 نه تنها باعث دگرگونی شدید مسابقات لمانز و ظهور هایپرکارها در آن خواهد شد بلکه شرکت Automobile Club de l’Ouest یا ACO علاقه‌مند به حضور خودروهای هیدروژنی در مشهورترین مسابقات استقامتی جهان است.

در خلال برگزاری مسابقات ۲۴ ساعته اسپا در هفته پیش، ACO یک سری لپ تایم نمایشی با پروتوتایپ LMP3 را که فقط از هیدروژن استفاده می‌کرد ثبت نمود. این خودرو که LMPH2G نام دارد از سلول سوختی چهار شاخه و چهار پیشرانه الکتریکی برای تولید قدرت ترکیبی ۶۵۳ اسب بخاری و دست‌یابی به حداکثر سرعت قابل‌احترام ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سود می‌برد. خودروی یاد شده توسط گرین GT توسعه یافته و پشت فرمان آن قهرمان چهار بار مسابقات لمانز آقای یانیک دالماس حضور داشته است.

مدیر اجرایی شرکت گرین GT می‌گوید: ما برای همکاری با ACO و حضور در مسابقات ۲۴ ساعته هیچ تعللی نکردیم. ما متقاعد شدیم که هیدروژن پتانسیل‌های زیادی داشته و بنابراین در این بخش تجارب زیادی کسب کردیم. سرعت بخشیدن به توسعه و تحقیق این تکنولوژی از طریق موتور اسپورت چالشی است که باید آن را پذیرفت.

گرین GT از طریق توسعه و تولید هایپرکار H2 اسپید به توسعه قوای محرکه هیدروژنی خود ادامه خواهد داد. این خودرو که به عنوان مدلی مفهومی در دو و نیم سال پیش رونمایی شده بود از شاسی پروتوتایپ لمانز استفاده می‌کند اما فاصله بین محوری طویل‌تر و فاصله بین چرخ‌های روبرویی کمتری دارد. گرین GT می‌گوید خودروی یاد شده درست همانند LMPH2G قدرت ۶۵۳ اسبی داشته و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن به ۳.۴ ثانیه و حداکثر سرعتش به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.