معرفی مدل جدید BMW Z4 رودستر

یک ماه پس از معرفی نسخه‌ی ابتدایی و سفارشی M40i Z4 در نمایشگاه پبل بیج، سه نسخه‌ی دیگر از این خودرو معرفی شدند.  اولین خودرو از این سه‌گانه‌ی جذاب ب‌ام‌و Z4 sDrive20i 2019 رودستر است درحالی‌که دو نسخه‌ی دیگر sDrive30i و Z4 M40i نام دارند. این سه نسخه‌ی استاندارد از نظر تولید سقف محدودی نخواهند داشت و عرضه‌ی مدل sDrive30i رودستر به زودی در نمایندگی‌های ب‌ام‌و در آمریکا آغاز خواهد شد؛ اما مدل M40i نیز سال آینده وارد بازار خواهد شد اما نسخه‌ی sDrive20i رودستر در آمریکا عرضه نخواهد شد.

نیروبخش مدل پایه ی Z4 sDrive20i پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توئین پاور توربویی خواهد بود که قدرت ۱۹۷ اسب بخاری دارد. این پیشرانه به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیکی که نیرو را به چرخ‌های عقب می‌فرستد متصل شده است. اما مدل قوی‌تر sDrive30i دارای همان پیشرانه‌ی ۲ لیتری است اما با برخی بازنگری‌ها قدرتش به ۲۵۵ اسب بخار و گشتاورش به ۴۰۰ نیوتون متر رسیده است. این خودرو شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت قابل‌احترام ۵.۲ ثانیه‌ای دارد.

نهایتاً به مدل Z4 M40i می‌رسیم که همانند نسخه‌ی ابتدایی و سفارشی دارای پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو با خروجی ۳۸۲ اسب و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متر است. این پیشرانه شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر ۴.۴ ثانیه‌ای دارد. جدای از پیشرانه‌ی متفاوت، M40i با سیستم تعلیق تطبیقی، ترمزهای ارتقا یافته و دیفرانسیل عقب با قفل شوندگی خودکار عرضه می‌شود. این قطعات برای نسخه‌های ۴ سیلندر به‌صورت سفارشی در دسترس هستند. ب‌ام‌و Z4 sDrive30i 2019 از ماه مارس وارد بازار آمریکا می‌شود اما جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری آن هنوز مشخص نشده است.